Sepetli Vinç

Makine parkurumuzdan...
Image

Sepetli vinç diğer lastik tekerlekli vinçler gibi araç üstüne monte edilmiş kendinden yürüyüşlü vinç çeşitlerinden biridir. Sepetli vinç, iş makineleri arasında yaygın olarak kullanılan bir makinedir. Bu sayede yüksekte ve ulaşılması güç olan eşyalar oldukça kolay bir şekilde taşınır. Sepetli vinç insan taşıma platformudur ve kesinlikle yük kaldırma işlerinde kullanılmamalıdır. Aksi takdirde ölümlü ve yaralanmalı kazalara neden olabilmektedir ve kullanımı yasal değildir.

Son dönemlerde güvenlik anlayışı her sektörde etkisini göstermiştir. İnşaat sektörü için öncelikli kullanıma sahip bu ürünler oldukça kolay bir kullanım olanağı ile kişilerin karşısına çıkar. Bu nedenle de insan gücü yerine hiçbir kazaya sebebiyet vermeyen makine gücü kullanılır. Böylece de daha kısa sürede daha fazla iş de yapılmış olur.

12 metreden 103 metreye kadar sepetli vinç çeşitleri bulunmaktadır. Bu vinçler insan boyunun ulaşmadığı binalarda kullanılmaktadır. Dış cephe temizliği, boya, tadilat, kaynak, çelik montajı, ağaç budama, kamera montajı ve bunlara benzer işlerde kullanılmaktadır. Sepetli vinç iskele kurmanıza gerek kalmadan işinizi daha hızlı ve güvenli olarak yapabilmenizi sağlayan vinç çeşitlerinden biridir.

Sepetli vinç kiralama iskele sistemine göre oldukça ekonomik bir alternatiftir ve kurulumu çok kolaydır. Sepetli vinç dışında yük kaldırma vinçlerine bağlı sepetlere çıkılmamalıdır. Sepetli vinç kullanımı güvenlik amacı ile oldukça tercih edilir. Özellikle inşaat sektöründe ortaya çıkar. Binaların dış cephelerinde yapılacak her şey için insan gücü kullanılamaz. Bu gibi durumlarda güvenli bir iş makinesi kullanımına ihtiyaç vardır. İşte bu noktada sepetli vinç sizler için hizmet verir. Dilediğiniz boyutlardaki vinç uzunluğu ile istediğiniz boyuttaki eşyaların taşınmasını gerçekleştirebilirsiniz.

Sepetli Vinç Çeşitleri

Sepetli vinçler pek çok çeşitte insanlara hizmet verir. Bunun nedeni taşınacak eşyanın ve taşıma alanının boyutlarının farklı olmasıdır. Bina dış cephesine oldukça büyük bir eşya da taşıyabilirsiniz. Ya da sadece bir kişi de taşıyabilirsiniz. Bu iki durumda da tercih edilen sepetli vinç'in ölçüleri birbirinden farklı olacaktır. Sepetli vinç çeşitlerinin farklı olmasının asıl sebebi de vincin bu değişik alanlara hizmet vermesidir.

Genel olarak sepetli vinçlerdeki vinç boyutları şu şekildedir: En küçük sepetli vinç 25 metredir. Daha sonra 30 metre, 43 metre, 54 metre, 60 metre, 70 metre ve 84 metredir. Genel ölçüleri ve çeşitleri bu boyutta olsa da kimi zaman sepetli vince bir takım ekstra büyütme aparatları takılabilir. Bu aparatlar boylarını ve genişliklerini de daha büyük hale getirebilir.

Sepetli Vinç Kiralama

Sepetli vinç kiralama hizmetlerinden yararlanmak istediğiniz zaman firmamız size hizmet sağlar. Üstün teknoloji ve her koşulda güven ilkeleri ile hareket eden firmamız size sepetli vinç kiralama konusunda hizmet sağlar. Bu sayede istediğiniz boyuttaki vinçler anında size ulaşır.

Binalar artık oldukça yüksek bir şekilde inşa edilir. Bu nedenle de bina dış cephelerine herhangi bir şekilde işlem yapmak oldukça zor bir hal alır. Eğer bina dış cephelerine herhangi bir şekilde uygulama yapma durumu ortaya çıkarsa sepetli vinçler imdada yetişir. Hatta firmamız bu konuda en doğru vincin size ulaşmasına yardım eder.